دانش نیوز
03 آذر 1401 - 09:16

توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سیستان و بلوچستان

در سفر رییس جهاددانشگاهی به سیستان و بلوچستان و دیدار با مسئولان استانی در شهر زابل بر توسعه فعالیت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های نهاد در استان تاکید شد.

حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه برای بازدید از دستاورد‌های این نهاد در سیستان و بلوچستان به استان سفر کردند.

دیدار با حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه زابل،  حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل و زهک در مجلس و رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه زابل و بازدید از مجتمع تحقیقاتی چاه نیمه و مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی استان از برنامه‌های روز اول سفر رییس جهادانشگاهی بود.

استفاده از توان و ظرفیت جهاددانشگاهی برای ایجاد پارک علم و فناوری در سیستان و بلوچستان

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه زابل در دیدار با رییس جهاددانشگاهی اظهار کرد: خاک، آب، باد و خورشید در این منطقه به عنوان پتانسیل‌های عظیم و نعمت خداوندی است که می‌تواند به عنوان یک پژوهشگاه عظیم محسوب شود.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت نیرو‌های متخصص در رابطه با وضعیت آب در سیستان و بلوچستان ادامه داد: استکبار به سرکردگی آمریکا، آب را بر روی منطقه بسته است و اینجاست که باید دست روی زانو گذاشت و با توجه به دراختیار داشتن امکانات از ظرفیت نیرو‌های متخصص بهره ببریم.

وی وجود پارک علم و فناوری در این استان را یک ضرورت دانست و گفت: با وجود دانشگاه‌های متعدد که یکی از امتیازات این منطقه است، وجود پارک علم و فناوری در سیستان و بلوچستان به عنوان یک نیاز اساسی، احساس می‌شود که با توجه به اقدامات بسیارخوب جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف، لازم است در این زمینه نیز از ظرفیت و توان این نهاد استفاده شود.

امام جمعه زابل اظهار کرد: اگر ما شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم که به بهبود زندگی مردم کمک کنند قطعا خدمتی بسیار بزرگ انجام داده ایم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها در منطقه فخر ماهستند و درخواست ما از جهاددانشگاهی به عنوان عقل منفصل علمی جامعه این است که آنچه در تخصص و ماموریت این نهاد بوده را برای این مردم که زیست‌گاه غیورترین مردم ایران است انجام دهند، زیرا خدمت به مردم این منطقه پاداش مضاعف دارد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان

شناسه خبر: 876585