دانش نیوز
31 اردیبهشت 1402 - 13:10

آغاز اولین فراخوان جذب امام جماعت دانشگاه آزاد از ۱۰ خرداد

اولین فراخوان جذب امام جماعت دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۰ خرداد آغاز و تا ۱۰ تیر ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد معرفت مدیرکل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اداره‌کل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تکمیل ائمه جماعات مورد نیاز برای مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور از طریق ثبت‌نام در فراخوان و مصاحبه حضوری، ائمه جماعت مورد نیاز خود را جذب می‌کند.

حجت‌الاسلام معرفت با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در اولین فراخوان جذب امام جماعت دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۰ خرداد تا ۱۰ تیر ۱۴۰۲ است، اظهار کرد: متقاضیان جهت ثبت‌نام، در موعد مقرر باید در سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی https://iau.nahad.ir مشخصات و تصویر مدارک خود را بارگذاری نمایند.

مدیرکل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اینکه زمان مصاحبه حضوری، تیر و مرداد ۱۴۰۲ خواهد بود، بیان داشت: شرط صدور گواهی، کسب حداقل امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ در مصاحبه حضوری است. پس از موفقیت در مصاحبه حضوری، به متقاضیان گواهی امامت جماعت در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه می‌شود. این گواهی صرفا به منزله توانایی علمی و مهارتی است و بکارگیری یا اشتغال قبول‌شدگان مشروط به اعلام نیاز واحدهای دانشگاهی خواهد بود.

وی نداشتن سوء پیشینه، التزام عملی به مبانی انقلاب اسلامی، تلبس دائم به لباس مقدس روحانیت، حسن شهرت و رعایت شئونات طلبگی، توانایی سخنرانی و ارتباط‌گیری مناسب، سلامت جسمی و روحی و حسن ظاهر، حداقل سن ۲۴ و حداکثر ۵۵ سال، دارا بودن حداقل مدرک علمی سطح۲ حوزه علمیه، از شرایط متقاضیان جهت شرکت در فراخوان جذب امام جماعت برشمرد و خاطرنشان کرد: دارندگان گواهی کسب رتبه برتر حفظ یا قرائت در مسابقات کشوری سازمان‌ها و نهادها، یا برگزیدگان استانی سازمان اوقاف و امور خیریه برای جذب از اولویت برخوردارند.

در خصوص ائمه جماعات اهل‌تسنن مدارک علمی صادره از سوی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران مورد استناد است و تلفن ۰۲۱۴۷۳۵۲۱۰۵ جهت پشتیبانی پاسخگوی علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1227397