دانش نیوز
03 خرداد 1402 - 07:45

سومین عمل پیوند کبد غرب کشور با موفقیت انجام شد

فوق تخصص پیوند کبد و کلیه چهارمحال و بختیاری از انجام سومین عمل موفق پیوند کبد غرب کشور در شهرکرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، رسول رحیمی با بیان اینکه نارسایی کبد در مرحله‌های پایانی فقط با انجام پیوند عضو قابل درمان است، گفت: سومین عمل موفق پیوند کبد غرب کشور در بیمارستان آیت‌الله کاشانی(ره) شهرکرد با موفقیت انجام شد.

فوق تخصص پیوند کبد و کلیه چهارمحال و بختیاری افزود: در این عمل ۱۲ ساعته، عضو کبد اهدایی به مرد ۳۸ ساله پیوند زده شد و هم‌اینک دریافت‌کننده کبد با حال عمومی خوب در بخش پیوند بیمارستان آیت‌الله کاشانی(ره) شهرکرد تحت مراقبت است.

وی تصریح کرد: عمل پیوند کبد یک کار تیمی پیچیده و سنگین و ماحصل تلاش شبانه‌روزی یک تیم ۷۰ نفره است و نیازمند زیرساخت‌هایی شامل تجهیزات مدرن و نیروهای فوق تخصصی علاقه‌مند است که در استان چهارمحال و بختیاری به همت ریاست دانشگاه با هزینه‌ای کم و تقریباً رایگان برای بیماران نیازمند عضو انجام می‌شود و موجبات جذب بیمار از استان‌های مجاور را فراهم کرده است.

فوق تخصص پیوند کبد و کلیه چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با وجود روش‌ها و تکنیک‌های پیشرفته و تجهیزات تخصصی و بروز در بیمارستان کاشانی(ره) شهرکرد، تاکنون جراحی‌های پیوند کبد با موفقیت برای بیماران صورت گرفته است.

گفتنی است؛ بخش پیوند کبد بیمارستان آیت‌الله کاشانی(ره) شهرکرد به عنوان تنها بخش پیوند در غرب کشور اواخر سال ۱۴۰۱ افتتاح شده و به امکانات و نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص با توانمندی‌های خاص علمی مجهز و آماده خدمت به مردم است.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1234597