دانش نیوز
30 آبان 1401 - 12:35

الزامی شدن رعایت مقررات آموزشی از جمله سقف مجاز غیبت برای دانشجویان

معاون آموزشی وزارت علوم لزوم نظارت بر اجرای صحیح مقررات آموزشی و حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی را از وظایف اصلی دانشگاه ها بر شمرده است.

قاسم عموعابدینی رعایت آئین‌نامه آموزشی مصوب سال ۱۳۹۷ را برای کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی الزامی دانسته و تاکید کرد که در آئین نامه مذکور سقف غیبت‌های مجاز دانشجویان مشخص شده است و دانشجویان موظف به رعایت آن هستند.

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر پیگیری و نظارت دانشگاه‌ها جهت اجرای صحیح مقررات آموزشی گفت: دو ابلاغیه در نیمسال جاری برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی ارسال شده است. ابلاغیه اول تاکید بر رعایت دقیق مقررات آموزشی در راستای حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی دارد. ارتقای کیفیت آموزشی، رعایت سقف مجاز غیبت و سنوات دانشجویان، برگزاری حضوری کلاس‌ها، برگزاری منظم امتحانات و رعایت تقویم مصوب آموزشی از جمله الزاماتی هستند که دانشگاه‌ها و دانشجویان باید به رعایت آن ها اهتمام ورزند.

او افزود: پیرو ابلاغیه اول، ابلاغیه‌ای در مورد کلاس‌های جبرانی صادر و به دانشگاه‌ها و اساتید تاکید شد که نسبت به برگزاری کلاس‌های جبرانی برای آن تعداد از کلاس‌هایی که به دلایلی خارج از اراده دانشجویان تشکیل نشده اند، اقدام جدی شود. در این ابلاغیه نحوه برگزاری کلاس به صورت مجازی یا حضوری در اختیار دانشگاه است .

او با تاکید بر این که به دلیل دو سال برگزاری غیر حضوری دانشگاه ها، در برخی از موارد مشکلاتی در کیفیت آموزشی برخی از دانشگاه‌ها رخ داده است، جبران آن را از مسیر تلاش مضاعف دانشجویان و اساتید قابل تحقق دانست.

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیدانشگاه و كنكور

شناسه خبر: 870996