دانش نیوز
01 خرداد 1402 - 13:12

اساتید می توانند ۲۵درصد از پژوهانه را صرف امور فرهنگی کنند

وزیر علوم اعلام کرد: در آیین نامه پژوهانه ای که به‌زودی ابلاغ خواهد شد این اجازه را دادیم که هر عضو هیئت علمی تا بیست و پنج درصد از پژوهانه را برای امور فرهنگی دانشجو هزینه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی زلفی گل امروز در مراسم نمایشگاه کار دانشگاه تهران با اشاره به نقش استاد راهنما گفت: عملاً نقش استادراهنما به حاشیه رفته است، من خواهش می‌کنم که حتماً برای هر ورودی در هر رشته ای حداقل یک استاد راهنما در نظر گرفته شود و امتیازاتی برای اساتید راهنما در نظر بگیرید تا آنها وقت کافی را برای مشورت دادن، راهنمایی کردن و ارتباط مستقیم با دانشجویان داشته باشند.

وی ادامه داد: باید یک استاد راهنما ورودی هر رشته‌ای را هرچند نفر که باشند، مثل فرزندان خانواده خود دانسته و با آنها ارتباط جدی داشته باشد، شماره همراه آنها را داشته باشد تا هر زمان مشکلی برای آنها پیش می آید آنها را راهنمایی کند.

وزیرعلوم افزود: اساتید راهنما در هر ترم چند جلسه برگزار کرده و با دانشجویان تعامل داشته باشند، متاسفانه ما نقش استاد راهنما فراموش کرده ایم، خیلی مشکلات دانشجویان کارشناسی اگر ما ارتباط پدرانه و صمیمی با کارشناسی داشته باشیم قابل حل است.

وی اظهار داشت: استاد راهنما می‌تواند به دانشجو کمک کند که در کدام کارگاه های آموزشی شرکت کند، خوشبختانه در آیین نامه پژوهانه ای که به‌زودی ابلاغ خواهد شد این اجازه را صادر کرده ایم که هر عضو هیئت علمی می تواند تا ۲۵درصد از پژوهانه را برای امور فرهنگی دانشجویان هزینه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1229980