دانش نیوز
29 آبان 1401 - 16:50

رستمی: دبیران هم‌اندیشی باید با دانشجویان و اساتید جلسات گفتگو تشکیل دهند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد گفت: نشست‌های هم‌اندیشی را فعال کرده، جلسات حضوری برگزار کنید و با دانشجویان و اساتید گفتگوهای حضوری تشکیل دهید.

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی حبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست سراسری دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خداوند متعال کمال واقعی را در وصول به قرب و تقرب قرار داده است و هرکس که مؤمن است و آرزوی کمال دارد، باید بداند که این تقرب و این سطح از ایمان هرگز بدون زحمت و سختی به دست نخواهد آمد.

دانشگاه آزاد اسلامیرئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: هجمه و دشمنی زمانی آغاز می‌شود که ببیند ما در مسیر درست و در راه پیش‌برد حق قرار گرفته‌ایم و امروز ایران در حال حرکت به آرمان نهایی مستضعفان جهان یعنی حکومت حق بر عالم است. حرکت در مسیر حق، سختی‌ها و دشواری‌هایی دارد اما این وعده الهی است که درصورت گذر از مسیرهای سخت و روشن شدن درونیات مؤمن، امداد الهی از راه می‌رسد و می‌توان به ظفر و پیروزی دست یافت.

وی با تأکید بر اینکه توقف یا بازگشت از مسیر حق غیرممکن است، گفت: باید به این موضوع مهم توجه داشت که توقف در این مسیر به معنای سقوط است. این کشور پیروزی‌هایی دیده که شاید حتی غیرقابل تصور بود و ما امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که باید دستاوردهای خود را حفظ کنیم. با وجودی که دشمنان از هیچ کاری برای ضربه زدن به ایران دریغ نکردند، امروز از لحاظ دیپلماتیک، نظامی، دفاعی، علمی، نفوذ منطقه‌ای، اقتصادی و... در حال تبدیل شدن به یک ابرقدرت هستیم. ایران امروز به یک نیروی بازدارندگی در علم، مسائل نظامی و دفاعی و... دست پیدا کرده که ابرقدرت‌ها جرأت ندارند به ایران آسیبی بزنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به نمونه‌ای از اقتدار ایران در عرصه علمی اشاره کرد و افزود: ایران بعد از چین از لحاظ مبتلایان به کرونا در رتبه دوم جهان قرار داشت. در زمانی که غرب بدون اخلاقیات، وجدان، پایبندی به قواعد حقوق بین‌الملل و حقوق بشر و به بهانه تحریم‌ها واکسن در اختیار ما قرار نمی‌داد؛ با تلاش محققان و جوانان ما، 6 شرکت ایرانی موفق به تولید واکسن کرونا شدند. و امروز ایران از نظر علمی چنان پیشرفت کرده و به چنان تکنولوژی‌هایی دست پیدا کرده که امروز قادر به مقابله با هر بیماری دیگری هستیم و این همان تکنولوژی بازدارندگی و پدافند است.

چینکروناواکسن کروناحجت‌الاسلام والمسلمین رستمی اظهار داشت: با وجود تحریم حوزه‌های علمی، تبادلات مالی، نفت و انرژی، پزشکی، نظامی و... امروز ایران در نقطه‌ای قرار دارد که غرب حتی گمان هم نمی‌کرد. در یک سال گذشته شاخص‌های اقتصادی کشور در تمامی حوزه‌ها از قبیل کشاورزی، خدمات، میزان فروش نفت، شاخص‌های تجاری و... مثبت بوده و رشد اقتصادی داشته‌ایم. با وجود تمامی تحریم‌ها، امروز در مرحله‌ای هستیم که نیاز به هیچ کشور خارجی نداریم. این موفقیت‌هاست که باعث شده دشمن به فکر ضربه زدن بیفتد. تنها راه پیش رویشان هم این است که به جامعه القا کنند کشور در حال فروپاشی است. تنها سلاحی که در دست دارند هم دروغ‌پراکنی رسانه‌ای است.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر کشور و با بیان اینکه این جنگ بزرگترین جنگ رسانه ای طول تاریخ است، گفت: دشمن در این جنگ، هنرپیشه‌ها، ورزشکاران، نویسندگان و... را در سراسر جهان وارد کرده تا با فضاسازی، التهاب کشور را بیشتر و گسترده‌تر کند. جنگ رسانه‌ای حال حاضر علاوه بر فضای مجازی، در فضای حقیقی نیز در جریان است. امروز یک جنگ شناختی در جریان است و نه یک جنگ واقعی. دشمن با رسانه‌های در اختیار خود، تهدید، نا امنی، تحریم و... را تصویرسازی می‌کند. در مواجهه با این جنگ، کسی پیروز است که بتواند در این طوفان‌ها لنگر جامعه باشد و از التهاب و فضاسازی‌ها بکاهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه در این جنگ شناختی، دانشجویان و اساتید نیازمند اطلاع رسانی درست هستند، خطاب به دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد گفت: جامعه مخاطبان خود را برای مقابله با دشمن مهیا کنید. نشست‌های هم‌اندیشی را فعال کرده، جلسات حضوری برگزار کنید و با دانشجویان و اساتید گفتگوهای حضوری تشکیل دهید. سعی کنید مخاطبان خود را از فضای مجازی به دنیای واقعی بکشانید.

وی افزود: البته علاوه بر فضای حقیقی و جلسات حضوری، باید در فضای مجازی نیز فعال باشید تا مانع رقم خوردن اتفاقات یکسویه توسط دشمن شوید و بتوانید با فضاسازی‌های دشمن در این فضا نیز مقابله کنید. اندیشکده‌ها و نشست‌ها در این برهه زمانی، ظرفیت مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. قالب گفتگوهای تخصصی را راه‌اندازی کنید و برای رضای خداوند به مقابله با دشمن بپردازید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 869060