دانش نیوز
29 اردیبهشت 1402 - 10:13

موارد کشف حجاب در دانشگاه ها به شدت محدود شده است

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها درباره وضعیت رعایت حجاب در دانشگاه ها گفت: به نسبت آن جریانی که معاندان شکل داده بودند و تلاش می کردند دانشجویان عزیزما را درگیر کنند، فروکش کرده است.

حجت الاسلام مصطفی رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به استفاده از ظرفیت اساتید برای تببین موضوع حجاب در دانشگاه ها گفت: مهمترین نقش تربیتی در محیط دانشگاه ها برعهده اساتید است، کسی که اثر اصلی را در شکل گیری شخصیت و هویت دانشجو دارد، استاد است.

وی ادامه داد: دانشگاه های ما از وجود اساتید توانمند، متخلق و وارسته فراوانی برخوردار است که اگر دانشگاهی این مطالبه را از استاد داشته و این فرصت را در اختیار وی قرار دهد و این ظرفیت را فراخوان دهد که اساتید در کنار آموزش و پژوهشی که از دانشجو مطالبه کرده و به او منتقل می کنند به تکریم شخصیت دانشجو توجه داشته و برای آنها مسئولیتی تعریف شده باشد حتما آن رویدادی که رخ می دهد، ارتقاء دهنده، پیش برنده و رشد دهنده محیط آموزش عالی و دانشجویان ما خواهد بود.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها افزود: در مجموعه مقررات فعلی آموزش عالی چنین نقشی جدی نمی بینیم که به صورت واضح تعریف شده باشد باید به این سمت حرکت کرد.

وی با اشاره به موضوع حجاب در دانشگاه ها افزود: به نسبت آن جریانی که معاندان شکل داده بودند، و تلاش می کردند دانشجویان عزیز ما را درگیر کنند، به صورت جدی فروکش کرده است.

حجت الاسلام رستمی افزود: الحمدالله موارد کشف حجاب به شدت محدود شده است، ولی برخی از محیط ها نیاز دارد که ما به سمت رعایت مقررات و چارچوب ها حرکت کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1222221