دانش نیوز
03 آذر 1401 - 13:32

مراقبت از ۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی

هم اکنون ۲ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت و درمان هستند.

سید علی درخشان مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: در یک هفته گذشته (۲۵ آبان تا ۲ آذر) ۵ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

دانشگاه علوم‌پزشکیبیماری کروناوی افزود: هم اکنون ۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانیدوضعیت آبی ۶ شهرستان از نظر شیوع ویروس کروناوضعیت آبی ۶ شهرستان از نظر شیوع ویروس کروناوضعیت آبی ۶ شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونادرخشان اضافه کرد: در یک هفته گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۸۶۵ نفر می‌باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

درخشان گفت: با توجه به کاهش چشم گیر آمار مراجعین مراکز درمانی و مبتلایان به کرونا در استان دانشگاه علوم پزشکی ضمن تاکید بر ضرورت تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از بروز و اوج گیری شیوع بیماری‌های ویروسی فصلی، آمار مربوط به کرونا را بصورت هفتگی اعلام می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوانچهارمحال و بختیاریشهرکرد

شناسه خبر: 877477